30 Nisan 2023 tarihinde yapılacak olan 102. Özel Güvenlik Sınav Soruları açıklandı mı? Ögg sınav soruları ne zaman açıklanacak?

Sınav soruları ve cevap anahtarı açıklansın da doğru ve yanlışlarımızı görelim diyen değerli yeni ÖGG adaylarının sorularına cevaben bu sayfayı hazırladık.

SORU 1: 102. ÖZEL GÜVENLİK SINAV SORULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik Sınav Soruları Ne Zaman Açıklanacak

CEVAP 1: 102. Özel Güvenlik sınav soruları ve cevapları 3 Mayıs 2023 tarihinde açıklanacaktır. Eski sınavların bazen açıklanma tarihlerinden 1 gün önce açıklandığı görülmüştür. Bazen de tam olarak resmi açıklanma tarihinde akşam saatlerinde (20:00 gibi) açıklanmıştır.

Sınavlar

102. Özel Güvenlik Sınav Soruları

78. Dönem Yenileme Sınav Soruları

Tarihler

30 Nisan 202

30.04.2023

SORU 2:  ÖGG Sınav Soruları ve Cevaplarını Nasıl Öğrenebilirim?

CEVAP 2: Özel güvenlik soruları ve cevapları açıklandığı gibi sizin için hazırladığımız sayfamızda sınav sorularını ve cevaplarını hemen çözebilirsiniz. Sınav soruları ve cevapları otomatik sınav sistemimize eklenmektedir.

Çıkmış tüm özel güvenlik temel eğitim ve silah soruları için tıklayınız: 

Böylelikle sınavınızı bitirdiğinizde tam olarak kaç doğru ve yanlış yaptığınızı ve kaç PUAN aldığınızı öğrenebilirsiniz.

* Site bildirimlerine ve Facebook sayfamıza abone olarak sorular ve sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberdar olabilirsiniz.

SORU 3: Bu Sınav Sorularında Hatalı Ya da İptal Soru Olur mu?

CEVAP 3: Bu sınavdaki hatalı, yanlış ya da iptal olan sorular ile ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat önceki ÖGG sınavlarında hatalı ya da iptal edilen sorular olmuştur. Hatta 89. Özel Güvenlik Sınavı komple iptal edilmiş ve sınav tekrardan yapılmıştır.

Hatalı ya da yanlış soru olduğunda o soruyu tüm adayların doğru yaptığı kabul edilir.

Eğer sınav sonuçları açıklanmadan hatalı soru olduğu tespit edilirse sınav sonuçları hemen tekrar hesaplanır ve hatalı sorudan dolayı bazı adayların puanları artabilir.

Ya da sınav sonuçları açıklandıktan sonra bir aday sınav sorularına itiraz ederse ve bu itiraz sonucunda haklı bulunursa o soru iptal edilir ve özel güvenlik adaylarının puanları tekrardan hesaplanır. Bu hesaplama sonucunda tüm adayların puanı değişecektir.

Bu genelde iyi yönlü değişme olur. Şöyle ki; 1-2 puan ile sınavdan kalan arkadaşların bazen itirazlar sonucu 1-2 ay sonra bile sınav sonuç puanları değişebiliyor ve sınavı kazanmış sayılabiliyorlar.

Bu sebepten dolayı 1-2 puan ile kalmışsanız sınava itiraz etmenizi öneririz ya da en azından sınavdan bir kaç ay sonra sınav puanınızı tekrardan kontrol ediniz.

Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Özel güvenlik sınav sonuçları sorgulama

SORU 4: Özel Güvenlik Yenileme Sınav Soruları Açıklandı Mı?

CEVAP 4: 102. Dönem Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınavı ve 78. Dönem Yenileme Sınavı soruları ve cevapları 30 Nisan 2023 tarihinde açıklanacaktır.

Bir sonraki sınav tarihi:

Özel Güvenlik Sınav Tarihleri 2023

BU SINAV HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ YORUMLARA EKLEYEBİLİRSİN.