102. Dönem Özel Güvenlik Sınav sonuçları ve 78. Dönem Yenileme Sınav sonuçları Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sitesinden öğrenilebilir. Bunun için sınavlara girenler sırayla şunları yapmalıdırlar;

Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Öğrenme 2023

Özel Güvenlik Sınav Sonuçları 2023

102. Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Sorgulama 2023

  • Öncelikle EGM Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Sorgulama adresine girin. Bu sayfa Özel Güvenlik Resmi sonuç sorgulama sayfasıdır. T.C. kimlik no ile sınav sonuçları sorgulama yaparak puanınızı kolayca öğrenebilirsiniz.
  • Sınav adı ve T.C kimlik no girerek sorgulama yapılıyor.
  • Sınav no 102 olmasına dikkat ediniz. Eğer 99'dan sonrası yoksa sınav sonuçları açıklanmadı anlamına gelmektedir.
  • Hangi sınav için sorgulama yapacağınızı listeden seçin. 6 haneli güvenlik kodunu yazın ve “Sorgula” butonuna basın.

Birkaç saniye içinde Özel güvenlik sınav sonucunuz görüntülenecektir. Sınav sonuçları 31 Ağustos 2022 tarihinde açıklanacaktır.

2023 Özel Güvenlik sınav sonuçları online görüntüleme

Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınavı ve Yenileme Sınavı dışında Ateşli Yeterlilik Belgesi Sınavı, Görev Hayvanı ve İdarecisi Sınavı ile Silah Tamir Yeri Açma Sınavı ile ilgili sonuçları da aynı bağlantı adresinden görüntüleyebilirsiniz.

Özel Güvenlik Sınav Puanı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Silahlı ve silahsız güvenlik sınavına girenler aynı ekrandan sınavlarının sonucunu öğrenebilirler. Sonuç ekranında silahlı yada silahsız yazısına bakarak hangi kimliği almaya hak kazandığınızı anlayabilirsiniz.

Not: Sorgulama ekranı sonuçlar resmi olarak açıklandığında aktif olmaktadır. Yeni sınav açıklanana kadar sonuç ekranında eski sınav görünmektedir. Sonuçlar açıklandığında bu sayfadan bilgi verilir.

Not 2: Sınav sonuç sayfası bazı telefonlardan düzgünce görüntülenmeyebilir. Böyle bir durumda tarayıcıdan masaüstü olarak görüntüle seçeneğini kullanabilir yada tablet veya bilgisayar ile sayfayı açabilirsiniz.

Özel Güvenlik Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Sınava giren adayların en çok merak ettiği konulardan biriside kaç puan aldım, sınav puanımı nasıl hesaplarım, silahlı yada silahsız olarak puan hesaplaması nasıl yapılır gibi konulardır. Bu konumuzla ilgili ayrıntılı bilgi için Özel Güvenlik Puan Hesaplama sayfamızı ziyaret ediniz.

Özel Güvenlik Sınavından Başarısız Olanların Yapması Gerekenler?

Bir aday girdiği özel güvenlik sınavından başarısız olursa sınav ücretini yeniden yatırarak sıradaki sınava girmesi gerekiyor.

102. ÖGG sınavında kalan adaylar için sıradaki sınav 24 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan 103. dönem özel güvenlik sınavıdır. Sınavdan 4 defaya kadar başarısız olabilirsiniz. 4. defa başarısız olduysanız kursa yeniden yazılmanız gerekiyor.

ÖZEL GÜVENLİK SINAVI SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara yapılacak olan itirazlar sınav soruları internette yayınlandıktan sonra 10 gün içinde 50 TL Halk Bankası'na yatırılıp alınan dekont ile dilekçeyle kurs merkezlerine yapılmaktadır.

İtirazlarınızı kurs merkezi il emniyet müdürlüğüne iletmektedir. Dilekçeyi kursunuz dan temin etmeniz gerekmektedir.