Özel Güvenlik Maaşları 2023

2023 güncel bilgileri ile hazırlanmış makalemizde kamu ve özel sektörde özel güvenlik ne kadar maaş alıyor?, çalışma saatleri nedir? ve Güvenlik görevlisi ücretleri hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • 2023 yılı için genel olarak ortalama net özel güvenlik maaşları 15.000 TL'dir.
  • Bu rakam ilden ile ve şirketten şirkete (8.500 TL ile 17.750 TL arasında) değişebilmektedir.
  • Hesaba Yol ve Yemek gibi ekstralar katılmamış olup ayrıntılı hesaplamalar makalenin devamında tablo olarak verilmiştir.

2023 Silahlı ve Silahsız Özel Güvenlik Ne Kadar Maaş Alıyor?

Özel güvenlikler kamu kurum ve kuruluşlarında, şahıs firmaların da veya özel sektör de çalışabilirler. Çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre değişen maaşlarla beraber kamu kuruluşlarında çalışan güvenlik maaşları aşağı yukarı şu şekildedir:

Günlük 8 saat mesaiden haftalık 48 saat mesai şeklinde düşünecek olursak alacakları maaş net ( yol, yemek çıkarıldığında) 9750 TL şeklinde olmaktadır.

Bu ortalama maaştır. Mesai saatlerinize yaşadığınız şehre veya kuruma göre farklılık gösterebilir elbette.

Kamu Kurumlarında Özel Güvenlik Görevlisi KPSS Puanları

Kurum

En Düşük Puan

(KPSS)

En Yüksek Puan

(KPSS)

İl Özel İdaresi 87,598 87,698
Sağlık Bakanlığı 91,11 91,12

KAMUDA ÖZEL GÜVENLİK MAAŞLARI NE KADAR? 2023

Devlette Kamu çalışanı olarak çalışan Özel güvenlik görevlileri 2023 yılı itibariyle ilk işe başlayanlar 10.550 TL ile işe başlarken, ortalama Özel güvenlik maaşı 13 bin 150 TL olarak açıklanmıştır. (Net maaş). Kadrolu güvenlik görevlisi maaşları tabi özele göre bir miktar daha iyi olabilmektedir. Fakat kadro sayısı düşüktür.

2023 İBB zel Güvenlik Grevlisi Maaşları Ne Kadar?

> ibb güvenlik maaşları 2023 yılı için 10,550 lira olarak belirlenmiştir. Bazı belediyelerdeki maaşların oldukça yüksek olduğu herkesçe bilinmektedir. Zaten belediyelerdeki her işçinin maaşı piyasanın çok üstündedir.

İBB, Metro, Metrobüs veya Tramvay da Özel Güvenlik Görevlisi olarak işe girebilmek için ibb resmi sitesine kayıt olup iş ilanlarını takip etmelisiniz.

Özel Sektörde Güvenlik Maaşı Kaç TL? 2023

Çalıştığı Kurum Ortalama Net Maaşları
Banka 10 bin 850 ₺
Garanti Bankası 10 bin 550 ₺
Belediye 9 bin 950 ₺
3. Havaalanı 13 bin 150 ₺
Kadrolu maaşı 14 bin 400 ₺
Amerikan Hastanesi 11 bin 650 ₺
Acıbadem Hastanesi 11 bin 650 ₺
Devlet Hastaneleri 10 bin 400 ₺

Mesleki yeterlilik, kimlik kartınızın türü ve iş tehlikesine göre de değişebilen bu tutar tamamen sizinle alakalı ve çalıştığınız iş ile alakalı olarak değişebilmektedir.

ÖGG 2022 Maaşları

 Ancak genelde Özel Güvenlik görevlileri caydırıcı unsur olarak görev aldıklarından iş ortamları yoğunluk nedeniyle yorucu olur.

Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar insanlarla muhatap olduklarından yorgunluk yaşayabilirler aksi takdir de insanlarla iletişim kurmakta zorlanmayan ve bundan keyif alan kişiler kolaylıkla güvenlik görevlisi olabilir. Bu meslekte de ilerleyebilir…

 Her meslekte olduğu gibi, kişisel bilgi ve mesleki becerilerinizle yükselebilmeniz kurum veya firma içerisinde rütbe kazanabilmeniz de mümkündür. Tabi bu tamamen çalıştığınız kuruluşla bağlantılı olan ya da firma ile belirlenebilecek bir durumdur.

Eğer sizde Özel güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız yukarıda yazdığımız tüm bilgileri okumuş ve kendiniz için uygun olduğu kararını vermiş iseniz hemen işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Silahlı Özel Güvenlik 2023 Maaşı Ne Kadar? 

Silahlı özel güvenlik maaşları, silahsız güvenlik maaşına göre ortalama 500 TL fazladır. bununla birlikte silahlı kimlik kartı sahipleri daha kolay iş bulabilmektedirler.

Özel güvenlik görevlilerine olan ihtiyacın artması da nüfusun artışına bağlıdır. Artan nüfus bütün tehlikeleri ve olguları beraberinde getireceği için daima bu ihtiyaç söz konusu olacaktır.

DUYURU: Değerli Özel Güvenlik Görevlisi çalışanı arkadaşlarımızda çalıştıkları kurumları ve aldıkları maaşları yorumlara yazabilirler. Böylece çok daha geniş kitlelerden edinmiş doğru bilgilerle bu işle ilgilenenleri bilgilendirebiliriz.