Özel güvenliğe dair tüm işlemleri yapabilmeniz için iki sistem bulunmakta. Birincisi ana sistem olan Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden, ikincisi ise yine sizi bu alana yönlendirecek e-devlet giriş sistemi üzerinden.

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi

Biz bu iki yolu da sizlere göstermek istiyoruz. Ama öncelikle bu sistemlere Giriş yapabilmeniz için kayıt oluşturmanız gerekiyor.

Peki kayıt işlemi nasıl açılır ve her isteyen istediği gibi kayıt açtırabilir mi? Bunun için neler gerekli? İşte tüm detaylar…

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Kayıt Nasıl Yapılır? ÖGNET

Özel güvenlik otomasyon sistemi, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir sistemdir. Özel güvenlik elemanlarının, sınav sonucu öğrenme, evrak teslimi yapabilme, görev dağılımının takibi, adres değişikliği, itiraz ve dilekçe gibi birçok imkanı otomasyon sistemi ile yapmalarına imkan sağlar.

Bunun için bu sisteme ozelguvenlik.egm.gov.tr/Giris  linki üzerinden giriş yapabilirsiniz. Ama giriş yapmanız için kayıt olmuş olmanız gerekiyor.

Eğer ilk defa giriş yapacaksanız ve kaydınız yoksa, bu durumda yukarıdaki linkteki siteye girerek “Kullanıcı adı kısmına” T.C kimlik numaranızı giriniz. “Şifre” kısmına da daha önce şifreniz olmadığı için şifre yerine yine T.C kimlik numarası girmeniz gerekiyor.

Bundan sonra sistemin sol kısmında yer alan “Şifre değiştir” kısmından şifrenizi tek seferlik olarak değiştirebilirsiniz. Ve şifrenizi bir yere not almayı unutmayın. Çünkü bundan sonra artık giriş ekranından ancak bu şifre ile giriş yapabileceksiniz.

Özel Güvenlik Randevu Alma

İki Farklı ÖGNET Otomasyon Girişi Bulunmakta

egm.gov.tr/ozel-guvenlik-bilgi-sistemi  üzerinden giriş yaptığınızda 2 farklı alan sizleri bekliyor olacak. İlk alan olan Özel Güvenlik Personeli ve Aday Öğrenci Kısmı, İkinci alan ise; Şirket-Eğitim Kurumu Alarm İzleme Merkezi, Özel güvenlik izni alınan yer.

  • Özel Güvenlik Personeli ve Aday Öğrenci Kısmı

Özel Güvenlik Personeli ve Aday

Bu kısma giriş yapabilmeniz için; "Özel Güvenlik Personeli ve Aday Personeli" linkini tıklayınız ve yukarıdaki giriş yönergelerini takip ediniz.

Şirket-Eğitim Kurumu Alarm İzleme Merkezi, Özel güvenlik izni alınan yer. Buna da aynı şekilde Giriş yönergeleri ile giriş yapabilirsiniz. Aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. ozelguvenlik.egm.gov.tr/Giris

  • e-Devlet Sistemi İle Giriş

EGM resmi web sitesi üzerinden giriş yapabilme şeklini yukarıda gösterdik. Aynı zamanda, aynı şeyleri yapabileceğiniz otomasyon sisteminin bir benzeri de e-devlet portalinde yer alıyor.

Bunun için öncelikle turkiye.gov.tr  sitesine e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranızla giriniz. Sol kısımlarda yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü alanına giriş yapınız ve Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Bilgi Sistemi’ne tıklayınız. Burada da aynı sistemi görebilecek ve aynı hizmetlerden yararlanabileceksiniz.