Bir üniversite hastanesi olan Gazi Hastanesi’nden randevu alabilmek için MHRS ya da Alo 182 hattı gibi Sağlık Bakanlığı bünyesindeki seçenekler kullanılamamaktadır. Bunun yerine aşağıdaki yollarla gitmek istediğiniz bölüm için randevu alabilirsiniz;

Gazi Randevu Al Online

GAZİ HASTANESİ ONLİNE RANDEVI ALMA 2023

  • İnternetten randevu: Bunun için ilk olarak hastane.gazi.edu.tr/RANDEVU adresine girin. Sayfayı biraz aşağı doğru hareket ettirin. Orta menüde ilk sırada “Online Randevu” bağlantısını göreceksiniz.
  • Buraya tıklayın, karşınıza Hasta Bilgi Sistemi çıkacaktır. Buradaki kutucuklara T.C. kimlik numaranızı, doğum yılınızı ve baba adınızı yazdıktan sonra görseldeki güvenlik kodunu girin ve “Giriş” butonuna basın.
  • Hangi poliklinikteki doktorda tedavi olmak istiyorsanız seçiminizi yapın.

GAZİ HASTANESİ DİŞ RANDEVUSU AL

Gazi üniversite hastenesi diş blümünden randevu almak için disrandevu.gazi.edu.tr web sitesine girin ve randevu alma formunu doldurunuz. T.c. kimlik bilgileri ile randevunuz oluşturulacaktır.

ANKARA GAZİ ÜNİVERSİTESİ RANDEVU İLETİŞİM TELEFONU

  • Çağrı merkezi: Sistemde isminize bir kayıt oluşturabilmek için 08:00 - 17:00 saatleri içinde 444 48 48 numaralı hattı arayabilir ve telefondaki yetkili kişi ile konuşabilirsiniz.
  • Görevli sizden T.C. Kimlik numaranız gibi kişisel bilgiler isteyebilir. Aramaları yalnızca hafta içi yapabilirsiniz. Gazi Üniversitesi Hastanesi’nden hafta sonları çağrı merkezi yoluyla muayene saati ve günü verilmemektedir.
  • Telefonla yaptığınız görüşmelerde, önceden açtırmış olduğunuz kayıtları da iptal ettirebilirsiniz.

GAZİ HASTANESİ POLİKLİNİK RANDEVU AL

  • Poliklinikler: Poliklinik sekreterliklerine direk giderek de randevu alabilirsiniz. Ancak bunun için ilk olarak gittiğiniz bölümden sıra almanız gerekir. Sıra alma işlemi sabah 07:00’de başlar.
  • Poliklinik sekreterleri ise mesaiye 08:00’da başlamaktadır. Sıra aldıktan sonra sekreterden muayene için kayıt talebinde bulunabilirsiniz. Bazı polikliniklerde sekreter aranarak da muayene talebinde bulunulabilir.
  • Bu nedenle hangi bölümde tedavi olmak istiyorsanız hastane.gazi.edu.tr adresine girerek “Bölümlerimiz” yazan başlığı tıklamalısınız. Burada karşınıza alfabetik olarak bölümler sıralanacaktır. Tedavi olmak istediğiniz bölüme tıkladığınızda iletişim bilgileri, doktor bilgisi, nasıl randevu alınacağı, polikliniğin açık adresi ve buna benzer tüm veriler ekranda görüntülenmektedir.

Gazi Üniversitesi Hastanesi Çocuk Bölümü’nde yalnızca Dahili Tıp Bilimlerine ait bölümler yer almaktadır. Cerrahi Tıp ve Temel Tıp Bilimlerine ait bölümler yoktur. Psikiyatriden randevu almak isteyenler ise Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’na gitmelidirler.

Gazi üniversite hastanesi

GAZİ ÜNİVERSİTESİ  HASTANESİ 2023 MUAYENE ÜCRETİ NE KADAR?

Diğer üniversitelerin sağlık merkezlerinde olduğu gibi Gazi Üniversitesi’nde 2023 muayene ücreti için 125 TL fark bedeli alınmaktadır.

Bu bedel yalnızca sigortalı çalışanlardan ve emeklilerden alınmakta olup, herhangi bir sağlık güvencesi olmayan kişiler 155 TL ile 380 TL arasında değişen fiyatlarda muayene ücreti ödemek zorundadırlar.

Sonuç olarak Gazi Üniversitesi Hastanesi’nden randevu alabilmek için kurumun web sitesi, çağrı merkezi ya da poliklinik seçeneklerinden biri kullanılabilir. Kişiler kendileri için en uygun seçeneği tercih ederek ilgili bölümü ve doktoru seçebilirler.

Ayrıca aynı yöntemleri kullanarak laboratuvar sonuçlarını öğrenebilir, doktorlar hakkında bilgi sahibi olabilir, hangi bölümlerin yer aldığını görebilir ya da merak ettikleri diğer sorulara çözüm bulabilirler.