Bezmialem randevu alma telefonla ya da internetten yapılabilmektedir. Şimdi bu yolları tek tek açıklayalım;

Bezmialem Randevu alma

Bezmialem Telefonla Randevu Alma 2023

Bezmialem randevu telefon numarası 0212 453 0 453’tür. Dragos randevu telefonu 0212 453 0 453 ya da 0216 251 65 65 numaralı hatlardır. Diş randevu telefonu ise 0212 453 0 453 ya da 0212 453 18 50’dir.

Bezmialem Hastanesi’nden telefonla randevu almak isteyen hastalar, muayene olmak istedikleri bölümün telefonunu aradıktan sonra doktor ve tarih seçimi yaparak randevu alabilirler.

Online Bezmialem Randevu Nasıl Alınır?

Randevu alma sitesi randevu.bezmialemhastanesi.com’dir. Bu siteye girdikten sonra sol menüde en üstte yer alan “Online Randevu Al” butonuna basın. Açılan sayfada hastane seçenekleri bulunur. Bezmialem Tıp Fakültesi Hastanesi, Bezmialem Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, Dragos Hastanesi (Anadolu Yakası – Maltepe), Fatih Ek Hizmet Binası ve Eyüp Sultan Ek Hizmet Binası seçeneklerinden birine basın.

Online randevu Fatih Polikliniği’ni seçmek isteyenler “Fatih Ek Hizmet Binası” seçeneğine tıklamalıdırlar. Hastane tercihinizi yaptıktan sonra randevu ücretleri, randevu saatleri ve doktor seçimi ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir ekran gelir karşınıza.

Bu sayfayı dikkatlice okumanız önemlidir çünkü doktor seçimi yaparken profesör, doçent, uzman ya da mesai dışı gibi muayene ücreti farklılıkları bulunmaktadır. Ayrıca Dragos Hastanesi’ni seçtiğinizde Rejeneratif Tıp Merkezi’nde ücretsiz ön muayene yapıldığını göreceksiniz.

Bu sayfayı okuduktan sonra sayfanın altında bulunan “Devam” butonuna basın. Açılan ekranda randevu almak istediğiniz bölümler listelenir. Bölümü seçtikten sonra doktorunuzu seçmeniz için ayrı bir sayfa açılır.

Burada listelenen doktorlardan tarihi ve saati size uyan bir doktoru seçebilirsiniz. Saat ve tarih seçiminizi yaptıktan sonra sizden T.C. Kimlik numaranızı ve ekrandaki güvenlik kodunu girmeniz istenir. Bu bilgileri de yazdıktan sonra “Gönder” butonuna basın ve işlemi tamamlayın.

Bezmialem Randevu Nasıl İptal Edilir? 2023

Bezmialem randevu iptal etme telefonla ya da online olarak yapılabilir. Bezmialem randevu iptal telefon numarası 0212 453 0 453’tür.

online randevu iptal

İnternetten randevu iptal etmek isterseniz Bezmialem Hastanesi’nin internet sitesine girdikten sonra randevu alır gibi “Online Randevu Al” seçeneğine tıklayın ve gelen ekranda hastane seçimi yapmadan sayfayı en aşağı doğru kaydırın.

Buradaki seçeneklerden “Randevu Sorgulama İptal” seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda “Randevu kodu ile” ya da “SMS ile doğrulama” seçeneklerinden birine tıklayın. “SMS ile doğrulama”yı seçtiğinizde sizden T.C. Kimlik numaranız, baba adınız ve doğum tarihiniz istenir.

“Randevu kodu ile doğrulama”da ise aynı bilgilere ek olarak randevu kodunu da girmeniz gerekir. Bilgileri doğru olarak yazdıktan sonra güvenlik kodunu yazın ve “Devam” butonuna basın. Gelen ekranda almış olduğunuz randevular görüntülenir.

Bu randevulardan iptal etmek istediğinizi seçerek “İptal” butonuna basmanız yeterlidir.

Bezmialem Hastanesi Muayene Ücretleri

Bezmialem Hastanesi Tıp Fakültesi ücretleri 2023 randevu saatine ve doktorun derecesine göre değişmektedir. Profesör doktora muayene olmak istediğinizde 150 TL, doçent doktora muayene olmak istediğinizde ise 100 TL fark ücreti verirsiniz.

Mesai dışı muayenelerde Profesörler için 200 TL, doçentler için 150 TL, Uzman doktorlar ve diyetisyenler için 75 TL fark ücreti alınır.

Muayene ücreti Kardiyoloji Bölümü profesörleri için 170 TL, doçent doktorlar için 120 TL, uzman doktorlar için 20 TL fark ücreti alınarak hesaplanır. Muayene ücreti SGK ile anlaşmalı olduğu için yasal oranlarda fark ücreti alınır.

Çocuk psikaytrisi bölümünde Doçent doktorlar için mesai saatleri içinde 200 TL, mesai saatleri dışında ise 250 TL fark alınır. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bölümü’ndeki muayenelerden 200 TL ek ücret alınır.

Gastroentroloji muayene ücreti farkı mesai saatlerinde 50 TL, mesai dışı saatlerde ise 125 TL’dir. Bezmialem diş tedavi ücretleri ilk muayene için 45 TL’dir.

Eyüp muayene ücretleri farkları Kardiyoloji Bölümü’nde Doçent doktorlar için 80 TL, Uzman doktorlar için 20 TL’dir. Diyetisyen muayene ücreti 50 TL’dir. Mesai dışı muayenelerde Profesörler için 150 TL, Doçent doktorlar için 100 TL, Uzman ve Yardımcı Doçent doktorlar için 60 TL fark alınır.

2023 Dragos muayene ücreti farkı hafta içi Profesörler için 200 TL, Doçent doktorlar için 150 TL ve Uzman doktorlar için 90 TL’dir. Hafta sonu ise Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde görevli Uzman doktorlar için 125 TL,

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde görevli Uzman doktorlar için 125 TL ile 200 TL arasındadır. Diyetisyen Polikliniği’nde muayene ücreti farkı 75 TL’dir.